Všestranná atlétka sa nestratila na slovenskom halovom šampionáte.

S napätím sme dnes podvečer sledovali dianie prvého dňa 59. halových Majstrovstiev Slovenska v atletike v Ostrave. Krátko po 17:35 hod. odštartoval beh žien na 3 000 metrov, na ktorý sa postavilo 9 žien. Medzi nimi bola aj triatlonistka, členka Realiz Sport Teamu Diana Dunajská. Na slovenskom halovom šampionáte reprezentovala Sláviu STU Bratislava.
Diana mala zo všetkých štartujúcich najlepší osobný výkon na 3-tisícmetrovej trati – 10:24:72. Čakal sa teda veľký súboj o víťazstvo. A ten sa konal až do cieľovej rovinky.
Tesné striebro
Diana sa hneď po štarte držala v prvej štvorke. Prvý kilometer odbehla za 3:28:9, po druhom kilometri jej časomiera ukazovala 7:07:6. Po 2 400 metroch išla na prvú pozíciu. Poslednú stovku si však pre seba uchmatla víťazka Petra Šuleková z ŠK ŠOG Nitra, ktorá časom 10:20,98 vytvorila nový slovenský halový výkon roka.
Diana Dunajská dobehla na 2. mieste v novom osobnom rekorde, ktorý má hodnotu 10:21:18.
FOTO: Slovenský atletický zväz – Peter Macko